آموزش تغییر پسورد و رمز عبور اپل ایدی (Apple ID) در آیفون

آموزش تغییر پسورد و رمز عبور اپل ایدی (Apple ID) در آیفون

اپل ایدی یکی از بخش‌های بسیار مهمی است که برای استفاده از گوشی آیفون باید از آن استفاده کنید و از طریق این شناسه، اطلاعات خود را با شرکت اپل به اشتراک بگذارید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است به دلایل مختلف نیاز داشته باشید تا اقدام به تغییر رمز اپل ایدی کنید. اگر می‌خواهید از حساب خود در برابر هک محافظت کنید، انتخاب یک رمز عبور قوی و یا فعال‌کردن احراز هویت دومرحله‌ای ضروری است.

با توجه به این که این روزها نفوذ گسترده داده‌ها یک موضوع رایج است، استفاده از یک رمز عبور ضعیف باعث می‌شود تا به‌سرعت اپل ایدی شما در اختیار هکرها قرار بگیرد. نکته لازم به ذکر آن است که برای تغییر رمز اپل ایدی و ساخت پسورد اپل ایدی جدید هیچ‌وقت دیر نیست. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر رمز عبور Apple ID شما ضعیف است، لازم است تا سریعاً برای تغییر ایمیل و پسورد اپل ایدی اقدام کنید. به‌منظور آموزش تغییر پسورد اپل ایدی با ما همراه باشید تا در مورد این مسئله صحبت کنیم.

تغییر رمز عبور در iOS و iPadOS چگونه است؟

اگر قصد دارید تا برای تغییر رمز اپل ایدی خود اقدام کنید، می‌توانید این کار را مستقیماً از تنظیمات «Profile» در گوشی iPhone، iPad و Mac خود انجام دهید.

برای ساخت پسورد اپل ایدی جدید لازم است تا رمز عبور شما حداقل 8 کاراکتر داشته باشد و شامل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد. در مورد احراز هویت، فقط به رمز عبور دستگاه شما نیاز دارد و در صورت دسترسی به گوشی خود می‌توانید اقدام به تغییر رمز اپل ایدی بدون سوال امنیتی کنید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید و به دنبال راه‌هایی برای یادآوری رمز عبور Apple ID خود هستید، روش‌های مختلفی پیش‌روی شما وجود دارد. برای بازیابی حساب خود باید مسیر کمی متفاوت را طی کنید. به‌منظور بررسی این مسئله و بازیابی رمز اپل ایدی کارتی ادامه مقاله را مطالعه کنید.

تغییر رمز Apple ID بدون از دست دادن داده

تغییر رمز Apple ID بدون از دست دادن داده

اگر قصد دارید تا اقدام به تغییر رمز اپل ایدی بدون از دست دادن داده کنید، لازم است تا مرحله مختلف را طی کنید. در گام اول لازم است تا بخش تنظیمات را در گوشی آیفون یا iPad خود اجرا کنید و روی پروفایل اپل خود در بالای صفحه بزنید.

تغییر رمز Apple ID

در این بخش باید گزینه Password & Security را انتخاب کنید.

تغییر رمز Apple ID

سپس روی Change Password بزنید و با انتخاب این گزینه می‌توانید وارد بخش تغییر رمز اپل ایدی شوید. در مرحله بعد باید رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید.

تغییر رمز Apple ID

در گام بعدی باید رمز عبور جدید اپل ‌ای دی خود را وارد کرده و آن را تأیید کنید. هنگامی که رمز جدید اپل ایدی را مشخص کردید، برای تأیید باید روی Change در گوشه سمت راست بالای صفحه بزنید تا فرایند ذخیره رمز عبور جدید انجام شود.

تغییر رمز Apple ID

تغییر رمز اپل ایدی در مک

تغییر رمز اپل ایدی در مک

برای به‌روزرسانی و تغییر رمز اپل ایدی در  macOS به آدرس Apple -> System Preferences -> Password  & Security -> Change Password بروید. در گام بعدی باید رمز عبور سیستم مک خود را وارد کنید تا فرایند احراز هویت انجام شود. سپس باید رمز عبور جدید خود را وارد و آن را تایید کنید تا فرآیند تغییر رمز اپل ایدی بدون سوال امنیتی انجام شود.

شایان ذکر است که در برخی موارد، می‌توانید از یک ایمیل یا شماره تلفن مطمئن برای بازنشانی رمز عبور خود استفاده کنید. در مورد این روش ساخت پسورد اپل ایدی جدید در ادامه توضیحاتی را به شما ارائه می‌دهیم.

تغییر رمز اپل ایدی از طریق تماس بازیابی مخاطبین

تغییر رمز اپل ایدی از طریق تماس بازیابی مخاطبین

در سیستم‌عامل iOS 15 و نسخه‌های جدیدتر، اپل یک سرویس بازیابی اطلاعات iCloud بسیار کارآمد را معرفی کرده است که به شما امکان می‌دهد فردی مانند دوست یا خانواده خود را به‌عنوان مخاطب بازیابی به اپل ایدی خود اضافه کنید. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، بتوانید از تماس بازیابی خود برای دسترسی مجدد به‌حساب خود کمک بگیرید.

برای انجام این کار لازم است تا مرحله‌به‌مرحله به بخش‌های زیر بروید:

 1. Settings
 2. profile
 3. Password & Security
 4. Account Recovery
 5. Add Recovery Contact

اکنون می‌توانید یک شخص را به‌عنوان مخاطب بازیابی خود انتخاب کرده و از این طریق قابلیت تماس بازیابی را در iPhone و iPad اضافه کنید.

استفاده از کلید بازیابی برای تغییر رمز Apple ID

استفاده از کلید بازیابی برای تغییر رمز Apple ID

شما می‌توانید با استفاده از یک کلید بازیابی، فرآیند بازنشانی و تغییر رمز اپل ایدی خود را به راحت‌ترین شکل ممکن انجام دهید. برای کسانی که آشنایی ندارند، یک کلید بازیابی یک کد 28 کاراکتری است که به طور تصادفی تولید می‌شود که به شما امکان می‌دهد دوباره به‌حساب خود دسترسی پیدا کنید. در حالی که این یک راه امن‌تر برای بازنشانی رمز عبور است، اما برای استفاده از آن لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

اگر زمانی کلید بازیابی خود را گم کنید یا نتوانید به دستگاه‌های خود دسترسی پیدا کنید، دیگر نمی‌توانید حساب خود را باز کرده و اقدام به تغییر رمز اپل ایدی کنید. در چنین شرایطی، حتی اپل هم نمی‌تواند به شما کمک کند تا قفل حساب خود را باز کنید.

برای ایجاد کلید بازیابی در iPhone یا iPad خود باید به بخش تنظیمات رفته و پروفایل اپل ایدی خود را انتخاب کنید. سپس باید به بخش Password & Security بروید.

استفاده از کلید بازیابی برای تغییر رمز Apple ID

اکنون روی Recovery Key بزنید و آن را روشن کنید. پس از طی‌کردن این مراحل به شما کلید ریکاوری داده می‌شود. مطمئن شوید که کلید بازیابی خود را یادداشت کرده و آن را در مکانی امن ذخیره کنید.

استفاده از برنامه پشتیبانی اپل برای تغییر رمز اپل ایدی

استفاده از برنامه پشتیبانی اپل برای تغییر رمز اپل ایدی

در کنار روش‌های گفته شده، شما می‌توانید از iPhone یا iPad دوست یا اعضا خانواده‌تان برای بازنشانی رمز Apple ID خود استفاده کنید. برای انجام این کار باید برنامه Apple Support را در دستگاه موردنظر نصب کنید. سپس باید به بخش Password & Security آمده و گزینه  Reset Apple ID را انتخاب کنید.

اگر این اپلیکیشن در دستگاه شما نصب نشده، می‌توانید آن را از اپ‌استور دانلود کنید. این برنامه از iPhone، iPad، و iPad لمسی با iOS 14 یا جدیدتر پشتیبانی می‌کند. اکنون روی Get Start بزنید و سپس روی گزینه A different Apple ID بزنید. پس از آن می‌توانید اپل ایدی را که می‌خواهید رمز عبور آن را بازنشانی کنید، وارد کنید. سپس با طی‌کردن مراحل موجود، می‌توانید اقدام به بازیابی رمز اپل ایدی کارتی خود کنید.

استفاده از Find My iPhone App برای تغییر رمز Apple ID

استفاده از Find My iPhone App برای تغییر رمز Apple ID

برنامه Find My علاوه بر این که به شما این امکان را می‌دهد تا آیفون خود را در صورت گم‌شدن به‌راحتی پیدا کنید، به شما اجازه می‌دهد تا رمز عبور Apple ID خود را از دستگاه دوستان یا اعضای خانواده خود تغییر کنید.

استفاده از Find My iPhone App برای تغییر رمز Apple ID

برای انجام این کار باید Find My iPhone App  را باز کنید. سپس، روی تب Me در گوشه سمت راست پایین صفحه بزنید و سپس گزینه “Help a Friend” را انتخاب کنید.

استفاده از Find My iPhone App برای تغییر رمز Apple ID

اکنون باید روی گزینه Use a Different Apple ID  بزنید و سپس روی Forgot Apple ID یا Password بزنید. سپس می‌توانید از این طریق به‌راحتی برای تغییر رمز اپل ایدی استفاده کنید.

مشکلات بازیابی رمز اپل ایدی کارتی

مشکلات بازیابی رمز اپل ایدی کارتی

اگر قادر به تغییر یا بازنشانی رمز اپل ایدی خود نیستید، نگران نباشید زیرا اپل یک صفحه وب اختصاصی ایجاد کرده است که به شما اجازه می‌دهد تا از طریق وب‌سایت اپل برای تغییر رمز اپل ایدی استفاده کنید.

برای انجام این کار باید به iforgot.apple.com بروید، Apple ID خود را وارد کرده و Continue را بزنید . پس از آن لازم است تا به سؤالات امنیتی پاسخ داده، کلید بازیابی خود را وارد کرده و یا از طریق ایمیل برای تغییر رمز خود استفاده کنید. با واردکردن این اطلاعات و در صورت تایید آن، اپل به شما اجازه می‌دهد تا اقدام به تغییر رمز اپل ایدی خود کنید.

نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری

در این مطلب به این سوال بسیار مهم پاسخ دادیم که چگونه می‌توان اقدام به تغییر رمز اپل ایدی کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با وجود امنیت بالایی که دستگاه‌های اپل دارند اما شرکت اپل تلاش کرده تا روش‌های مختلفی برای بازیابی رمز اپل ایدی کارتی را در اختیار شما قرار دهد. موضوع مهمی که باید بدانید این است که تمامی این روش‌های ساخت پسورد اپل ایدی ایمن بوده و درصورتی‌که شما صاحب واقعی اکانت اپل ایدی باشید، به‌راحتی می‌توانید از هر یک از این روش‌ها برای تغییر رمز اپل ایدی استفاده کنید.گ

منبع: beebom

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • آیا امکان تغییر رمز اپل ایدی وجود دارد؟

  بله، شرکت اپل این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند به‌راحتی دست به تغییر رمز عبور حساب خود زده یا در صورت فراموشی اقدام به بازنشانی رمز عبور اپل ایدی خود کنند.

 • آیا امکان تغییر رمز اپل ایدی از یک دستگاه دیگر وجود دارد؟

  شاید برایتان عجیب باشد اما دستگاه‌های اپل و حساب اپل ایدی به نحوی است که شما می‌توانید از طریق یک دستگاه دیگر اقدام به تغییر رمز اپل ایدی کنید. البته باید به این نکته اشاره داشت که فرآیند بازیابی رمز اپل ایدی کارتی از یک دستگاه دیگر امنیت بالایی داشته و این مسئله باعث می‌شود تا سایر افراد نتوانند از این طریق اقدام به هک کردن حساب شما کنند.

 • امن‌ترین رمز عبور اپل ایدی چه ویژگی‌هایی دارد؟

  به‌صورت کلی اپل برای تایید رمز عبور اپل ایدی شما شرایط خاصی را در نظر می‌گیرد و این مسئله باعث می‌شود تا رمز عبور شما امنیت بالایی داشته باشد. با این حال استفاده ترکیبی از سمبل‌ها، اعداد، حروف کوچک و بزرگ و... می‌تواند به افزایش امنیت رمز عبور اپل ایدی شما کمک کند.

شاید این مطالب بدردتون بخوره :)

اپل آرکید چیست؟ هر آنچه که باید از سرویس Arcade بدانید

اپل آرکید چیست؟ هر آنچه که باید از سرویس Arcade بدانید

اپل در سپتامبر 2019 سرویس بازی اشتراکی جدید خود را با نام اپل Arcade راه‌اندازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.