تشخیص آیفون اصلی از آیفون غیر اصلی و تقلبی

روش کلیدی برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون غیر اصلی و تقلبی

افرادی که قصد خرید آیفون دارند، یکی از چالش‌هایی که با آن مواجه هستند نحوه تشخیص آیفون اصل است. به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت که راه‌های تشخیص آیفون اصل متعدد بوده و شما می‌توانید از روش‌های مختلف اقدام به تشخیص آیفون 13 اصل از تقلبی کرده و از این طریق آیفون اصل خریداری کنید. به‌منظور بررسی این مسئله با ما همراه باشید تا شما را با تشخیص اصل بودن گوشی اپل آشنا کرده و در مورد این مسئله اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

اهمیت تشخیص گوشی آیفون اصل از تقلبی

به‌منظور خرید گوشی آیفون اصل لازم است تا پارامترهای مختلفی را بررسی کرده و از طریق راه‌های تشخیص آیفون اصل اقدام به خرید محصول اورجینال کنید. موضوع مهمی که باید بدانید این است که شما به‌راحتی می‌توانید یک آیفون تقلبی را از طریق بررسی ویژگی‌های فیزیکی یا ناهنجاری‌های نرم‌افزاری تشخیص دهید.

از آنجایی که کشور ما در لیست تحریم‌های شرکت اپل قرار دارد، نمایندگی رسمی برای محصولات اپل در کشور وجود ندارد و به همین دلیل بررسی راه‌های تشخیص آیفون اصل بسیار مهم است. به‌خصوص در شرایطی که قیمت گوشی آیفون بسیار بالا است، در چنین وضعیتی لازم است تا حتماً اقدام به خرید گوشی اصل آیفون کنید.

بررسی پارامترهایی مثل بسته‌بندی، لوگوی اپل، پورت شارژ و دوربین می‌تواند به شما برای تشخیص آیفون واقعی کمک کرده و از این طریق دستگاه تقلبی را شناسایی کنید. اگر بخواهیم شما را با این پارامترها آشنا کرده و در مورد نحوه تشخیص آیفون 12 اصل از تقلبی صحبت کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی بسته‌بندی گوشی آیفون برای تشخیص گوشی اصل

یکی از راه‌های تشخیص آیفون اصل، بررسی بسته‌بندی محصولات اپل است. نکته مهم این است که بسته‌بندی آیفون اصلی و اورجینال بسیار تمیز و جمع‌وجور است. این در حالی است که تولیدکنندگان آیفون تقلبی معمولاً تمام تلاش خود را می‌کنند تا از شرکت اپل تقلید کنند اما بسته‌بندی آن در اکثر مواقع از مواد و متریال ارزان‌قیمت ساخته شده است و این مسئله باعث می‌شود تا بتوانید به‌سرعت متوجه آیفون از فیک شوید. حتی اگر بسته‌بندی با استفاده از متریال درجه‌یک ساخته شده باشد، بازرسی دقیق بسته یکی از راه‌های تشخیص آیفون اصل است.

گاهی اوقات، بر روی جعبه و بسته‌بندی لوگوی اپل وجود ندارد که این مسئله نیز بیانگر فیک بودن گوشی است. اگر پالت رنگ جعبه با آیفون اصلی مطابقت نداشته باشد، این موضوع نیز بیانگر آن است که گوشی آیفون خریداری شده شما اصل نیست.

تشخیص آیفون اصل از طریق لوگوی اپل

راه تشخیص آیفون اصل از طریق لوگوی اپل

شرکت اپل بر روی تمامی محصولات خود لوگو این شرکت را حک می‌کند. یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به تشخیص آیفون اصل کنید، بررسی لوگو اپل است. ازآنجایی‌که تولیدکنندگان آیفون فیک در کپی کردن این لوگوی مهارت بسیار زیادی پیداکرده‌اند اما همچنان یکی از راه‌های تشخیص آیفون اصل بررسی این لوگو است. برای تشخیص آیفون واقعی از فیک تنها کافی است تا لوگو آیفون را در روبه‌روی یک نور روشن نگه دارید. اگر متوجه یک روکش آینه‌ای بر روی این لوگو شدید، این مسئله بیانگر آن است که شما آیفون تقلبی خریداری کرده‌اید.

همچنین یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که دست خود را روی لوگو اپل بکشید و از این طریق بافت لوگو اپل را بررسی کنید. تغییر بافت بین پشت‌گوشی و لوگو اپل نشان‌دهنده یک آیفون تقلبی از آیفون اصل است. لوگوی فرورفته نیز نشانه واضحی از آیفون تقلبی است.

تشخیص آیفون اصل از فیک از طریق بررسی ظاهر محصول

تشخیص آیفون اصل از فیک از طریق بررسی ظاهر محصول

به‌منظور تشخیص آیفون 13 اصل از تقلبی می‌توانید پورت شارژ گوشی را بررسی کنید. اکثر تولیدکنندگان آیفون تقلبی پورت محصولات خود را باکیفیت بالایی تولید می‌کنند. بااین‌حال، یک‌راه برای تشخیص آیفون اصل از فیک، لازم است تا حاشیه اطراف پورت شارژ را بررسی کنید. در گوشی‌های فیک شاهد یک حاشیه پلاستیکی یا فقط یک خط حکاکی شده هستیم.

در کنار بررسی موارد گفته شده یکی از بهترین راه‌های تشخیص آیفون اصلی و تقلبی از یکدیگر بررسی پیچ‌های به کار رفته در گوشی است. به‌منظور خرید آیفون اصلی پیشنهاد می‌شود که پیچ‌های گوشی خود را بررسی کنید. شرکت اپل از پیچ‌های مخصوص PentaLobe استفاده می‌کند که شبیه ستاره هستند؛ بنابراین، اگر آیفون شما دارای پیچ‌های متقاطع معمولی باشد، این مسئله بیانگر فیک بودن گوشی شما است.

اسلات کارت حافظه خارجی در آیفون فیک

اسلات کارت حافظه خارجی در آیفون فیک

شرکت اپل همواره محصولات خود را به نحوی تولید کرده است که تنها در آن شاهد حافظه داخلی است. در واقع در کل تولیدات آیفون هرگز اسلات و جایگاهی برای قرار دادن کارت حافظه خارجی وجود ندارد و درصورتی‌که قصد دارید تا اقدام به تشخیص آیفون 7 پلاس اصلی از تقلبی کنید لازم است تا بررسی کنید که آیا در گوشی شما اسلات کارت حافظه خارجی وجود دارد یا خیر.

نکته مهمی که باید بدانید این است که برخی از تولیدکنندگان آیفون‌های تقلبی برای آن‌که حافظه گوشی‌های خود را افزایش دهند، اقدام به قرار دادن اسلات کارت حافظه خارجی کنند. این در حالی است که در محصولات اپل به‌منظور افزایش فضای ذخیره‌سازی شاهد استفاده از فضا ابری در گوشی‌های اصل آیفون هستیم که ایمن‌تر هستند؛ بنابراین اگر دستگاه شما اسلات کارت حافظه خارجی ندارد، این مسئله بیانگر اصل بودن گوشی شما است.

سایت اپل برای تشخیص اصل بودن

سایت اپل برای تشخیص اصل بودن

بدون هیچ شک و تردیدی اصلی‌ترین و مهم‌ترین راه برای تشخیص آیفون اصل، استفاده از سایت اپل برای تشخیص اصل بودن است. به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت که شما می‌توانید شماره سریال و IMEI آیفون را در پشت درگاه سیم‌کارت مشاهده کنید. در نسخه‌های قدیمی آیفون، قبل از آیفون 6 این اطلاعات در پشت‌گوشی چاپ می‌شود. همچنین اگر به Settings>General>About  بروید و شماره IMEI خود را جستجو کنید، باید با شماره چاپ شده در پشت تلفن مطابقت داشته باشد.

اگر قصد دارید تا از طریق سایت اپل برای تشخیص اصل بودن اقدام کنید لازم است تا به سراغ سایت Appleid.apple.com بروید. سپس باید اپل آیدی خود وارد کرده و وارد صفحه خود شوید. در گام بعدی لازم است تا به بخش Devices بروید. دستگاه خود را انتخاب کنید تا شماره سریال و IMEI آن را ببینید. تطابق IMEI موجود در سایت اپل با IMEI دستگاه بیانگر اصل بودن گوشی شما است.

راه‌های تشخیص آیفون اصل به‌صورت نرم‌افزاری

راه‌های تشخیص آیفون اصل به‌صورت نرم‌افزاری

یکی از دلایلی که آیفون‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند این است که از نظر نرم‌افزاری این دسته از محصولات عملکرد شگفت‌انگیزی دارند. این مسئله باعث شده تا یکی از روش‌های خرید گوشی آیفون اصل دسته دوم این است که ویژگی‌های نرم‌افزاری گوشی را بررسی کنید. در گام اول اگر دستگاه شما شروع به کار کرد و چیزی جز لوگوی اپل را به شما نشان داد، این مسئله نشان‌دهنده غیر اصل بودن گوشی شما است.

روش دیگر بررسی اپ‌استور شرکت اپل است. اگر روی نماد اپل‌استور ضربه زدید و این اپلیکیشن باز نشد، این مسئله باید آن است که گوشی شما اصل نبوده و غیر اورجینال است. از سوی دیگر استفاده از اپلیکیشن  iTunes به شما کمک می‌کند تا بتوانید از این طریق آیفون اصل از فیک را شناسایی کنید.

برای بررسی این مسئله لازم است تا آیفون خود را به رایانه متصل کنید. آیتونز اپلیکیشنی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند دستگاه‌های خود را به ابر متصل کرده و از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه یا بازیابی کنند. همچنین iTunes این امکان را به شما می‌دهد تا از طریق رایانه به حافظه تلفن خود دسترسی داشته باشند.

آیفون‌های اصلی هیچ مشکلی با اتصال به iTunes نخواهند داشت مگر اینکه مشکلی در سرورهای اپل وجود داشته باشد. از طرف دیگر دستگاه‌های جعلی اپل حتی توسط iTunes شناسایی نمی‌شوند. لازم به ذکر است که آیفون‌های تقلبی به‌جای iOS، بر روی سیستم‌عامل اندروید اجرا می‌شوند.

از مهم‌ترین اپلیکیشن‌هایی که در آیفون اصل وجود ندارد اما در آیفون‌های فیک نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستیار صوتی سیری
 • مرورگر سافاری
 • اپلیکیشن iTunes
 • فروشگاه اپلیکیشن اپل
 • سیستم عامل iOS

ازآنجایی‌که سیستم عامل iOS به‌صورت کامل در انحصار اپل است، این مسئله باعث شده تا در گوشی‌های فیک اپل شاهد این سیستم عامل و اپلیکیشن‌های انحصاری آن نباشیم.

تفاوت قیمت آیفون اصل و فیک

تفاوت قیمت آیفون اصل و فیک

برای خرید آیفون اصل باید بدانید که به‌صورت کلی آیفون‌ها محصولات گران‌قیمتی هستند. این در حالی است که اگر مشاهده کردید که یک فروشنده اقدام به فروش آیفون با قیمت پایین می‌کند، این مسئله بیانگر فیک بودن گوشی شما است. البته در مواجه با گوشی‌های فیک شاهد دو رویکرد از سوی مشتریان هستیم. در وهله اول برخی از کاربران به دلیل قیمت بالای گوشی آیفون، عامدانه به سراغ خرید آیفون فیک می‌روند. برای این دسته از افراد که آگاهانه گوشی فیک آیفون خرید می‌کنند، قیمت یک موضوع بسیار مهم است. از سوی دیگر اما برخی از افراد علاقه دارند تا گوشی اصل سفارش‌دهنده اما افراد سودجو اقدام به فروش گوشی فیک این دسته از مشتریان می‌کنند.

متأسفانه ازآنجایی‌که نمایندگی رسمی برای محصولات اپل در کشور ما وجود ندارد، برای خرید آیفون شما باید به سراغ سایر فروشندگان بروید که ممکن است محصولات فیک را به شما ارائه دهند. در همین راستا پیشنهاد ما این است که برای خرید آیفون اصل به سراغ فروشندگان معتبر بروید. همچنین حتماً پیش از خرید، قیمت محصولات را بررسی کنید.

روش کلیدی برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون غیر اصلی و تقلبی

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا به بررسی راه‌های تشخیص آیفون اصلی از تقلبی آشنا کرده و بیان کردیم تا به‌منظور خرید آیفون اصل لازم است تا چه پارامترهایی را بررسی کنید. اگر قصد دارید تا جدیدترین گوشی شرکت اپل یعنی آیفون 13 را خریداری کنید، می‌توانید از طریق روش‌های تشخیص آیفون 13 اصل از تقلبی که مطلب راهنمای خرید آیفون 13 در مورد آن صحبت کردیم، محصول اورجینالی را خریداری کنید.

منبع: convergeddevices

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • آیا امکان تشخیص آیفون اصل از فیک وجود دارد؟

  بله، با وجود این که برخی از شرکت‌ها اقدام به تولید آیفون فیک و غیر اصل می‌کنند، همچنان روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از طریق این روش‌ها گوشی اصل آیفون را شناسایی کنید.

 • سیستم‌عامل گوشی آیفون اصل چیست؟

  در گوشی‌های آیفون اصل و اورجینال شاهد استفاده از سیستم‌عامل iOS هستیم. این در حالی است که در محصولات فیک شاهد استفاده از سیستم‌عامل اندروید هستیم. این مسئله باعث شده تا شما نتوانید به اپلیکیشن‌هایی مثل اپ‌استور، سیری و... دسترسی پیدا کنید.

 • سایت تشخیص اصل بودن گوشی آیفون کدام است؟

  به‌منظور تشخیص آیفون اصل لازم است تا به سراغ سایتappleid.apple.com بروید. در این سایت لازم است تا اپل آیدی خود وارد کرده و وارد اکانت خود شوید. در بخش Devices لازم است تا دستگاه خود را انتخاب کرده و شماره سریال و IMEI آن گوشی را مشاهده کنید. سپس باید تطابق IMEI موجود در سایت اپل با IMEI دستگاه را بررسی کنید.

شاید این مطالب بدردتون بخوره :)

اپل آرکید چیست؟ هر آنچه که باید از سرویس Arcade بدانید

اپل آرکید چیست؟ هر آنچه که باید از سرویس Arcade بدانید

اپل در سپتامبر 2019 سرویس بازی اشتراکی جدید خود را با نام اپل Arcade راه‌اندازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.