اپل موزیک چیست ؟ هر آنچه باید از Apple Music بدانید

اپل موزیک چیست ؟ هر آنچه باید از Apple Music بدانید

اپل موزیک یک سرویس پخش موسیقی به‌صورت اشتراکی است و مانند Spotify به شما دسترسی به بیش از 90 میلیون آهنگ را می‌دهد. پیش از آن که بخواهیم شما را با بیشتر با اپل موزیک آشنا کنیم و بیان کنیم که اپل موزیک چیست باید گفت که این سرویس مملو از ویژگی‌هایی جذاب است. از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس Apple Music می‌توان به گوش دادن آفلاین برای زمانی که به اینترنت متصل نیستید، جمع‌آوری و یکپارچه‌سازی همه موسیقی‌های شما را در یک مکان، داشتن ایستگاه‌های رادیویی زنده مختلف، امکان همگام‌سازی با سیری و… اشاره کرد.

همین ویژگی‌ها باعث افزایش محبوبیت سرویس Apple Music شده است و در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با این سرویس آشنا کرده و در مورد آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

اپل موزیک چیست

اپل موزیک چیست ؟

اگر بخواهیم به این سؤال مهم پاسخ دهیم که اپل موزیک چیست باید گفت که این سرویس در سال 2015 و پس از خرید Beats Electronics توسط اپل در سال 2014 راه‌اندازی شد. با خرید این مجموعه از سوی اپل، سرویس اشتراک Beats Music در اختیار اپل قرار گرفت اما این سرویس چند سال بعد از بین رفت و سرویس اپل موزیک جایگزین آن شد.

سرویس اپل موزیک نه تنها به شما این امکان را می‌دهد تا هر آهنگی را از بخش iTunes به‌صورت درخواستی پخش کنید، بلکه سرویس Apple Music به شما این امکان را می‌دهد تا به تمام موسیقی‌های خود در یک مکان و همچنین از طریق همه دستگاه‌های خود دسترسی داشته باشید. در واقع به‌منظور بررسی این مسئله که اپل موزیک چیست باید گفت که شما می‌توانید به‌تمامی موسیقی‌های خود، چه آن‌ها را از iTunes خریداری‌شده باشد، چه از روی CD کپی کنید و یا از وب دانلود کنید.

این سرویس پخش همچنین آهنگ‌هایی را متناسب با علایقتان به شما پیشنهاد می‌دهد. همچنین شما می‌توانید به رادیوهای اینترنتی نیز دسترسی پیدا کنید و همچنین امکان ذخیره موسیقی در دستگاه شما برای گوش دادن آفلاین، وجود لیست‌های پخش محبوب، امکان استفاده از سیری در دستگاه‌های iOS و… از مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس است.

هزینه استفاده از اپل موزیک

هزینه استفاده از اپل موزیک

یکی از سؤالات مهمی که از سوی کاربران پرسیده می‌شود این است که هزینه استفاده از سرویس Apple Music چقدر است؟

به‌منظور پاسخ به این سؤال بسیار مهم باید گفت که شما با ثبت نام در نسخه آزمایشی رایگان می‌توانید از Apple Music به مدت سه ماه به شکل رایگان استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس یک طرح فردی 9.99 پوندی یا 9.99 دلاری در ماه وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

همچنین لازم به ذکر است که یک طرح خانوادگی در این سرویس وجود دارد که شش می‌توانند با هم اقدام به خرید این سرویس کنند. سرویس خانوادگی اپل موزیک 14.99 پوند یا 14.99 دلار در ماه هزینه دارد که بسیار ارزان تر همین سرویس در پلتفرم Spotify است. طرح سوم، طرح دانشجویی است که هزینه آن 4.99 پوند یا 4.99 دلار در ماه است.

یک طرح و سرویس به نام Voice نیز در پلتفرم اپل موزیک وجود دارد که با هزینه 4.99 پوند یا 4.99 دلار در ماه می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. با خرید این سرویس شما می‌توانید به اپل موزیک دسترسی داشته باشید اما محدودیت‌هایی برای استفاده از این سرویس دارد.

همچنین سرویس Apple One نیز یکی دیگر از سرویس‌های اپل است که به شما کمک می‌کند تا به شکل مقرون به صرفه‌ای از خدمات و سرویس‌های مختلف اپل استفاده کنید.

سرویس Apple One

یکی از ایده‌های جذاب اپل، یکپارچه‌سازی بسته خدمات این شرکت است. شما می‌توانید با خرید و عضویت در سرویس Apple One به Apple Music، Apple TV+، Apple Arcade، Apple News+ و Fitness+ به‌صورت یکپارچه دسترسی پیدا کنید.

این سرویس در اکتبر 2020 راه‌اندازی شد و عضویت در Apple One به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق این سرویس بتوانید با هزینه بسیار کم در مهم‌ترین پلتفرم‌های مختلف اپل عضویت پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید. طرح‌های فردی Apple One امروزه در بیش از 100 کشور و منطقه در دسترس هستند که می‌توانید از آن استفاده کنید.

اگر بخواهیم شما را با هزینه سرویس‌های مختلف Apple One آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرویس Apple One

سرویس فردی Apple One

در سرویس فردی شما می‌توانید به Apple Music، Apple TV+، Apple Arcade و 50 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی iCloud با هزینه 14.95 پوند و 14.95 دلار در ماه دسترسی پیدا کنید.

سرویس خانوادگی Apple One

در این سرویس حداکثر شش عضو از خانواده شما می‌توانند به پلتفرم‌های Apple Music، Apple TV+ و Apple Arcade و 200 گیگابایت iCloud با پرداخت 14.95 پوند یا 19.95 دلار در ماه دسترسی پیدا کنند.

سرویس پریمیر Apple One

سرویس پریمیر Apple One شامل تمامی مزایا بیان شده است اما فضای ذخیره‌سازی iCloud را به 2 ترابایت در ماه افزایش می‌دهد و اشتراک‌ها سرویس‌های Apple News+ و Fitness+ را با قیمت 29.95 پوند یا 29.9 دلار در ماه دسترسی پیدا کنید.

اپل موزیک در دستگاه‌های مختلف اپل

اپل موزیک در دستگاه‌های مختلف اپل

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید از طریق دستگاه‌های مختلف به اپل موزیک دسترسی داشته باشید. اگر بخواهیم شما را با این دستگاه‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه‌های iOS
 • اپل واچ
 • اپل تی وی
 • مک
 • کامپیوتر
 • هوم پاد
 • دستگاه‌های اندرویدی
 • سونوس

باید اشاره کرد که اپل موزیک، تنها مخصوص دستگاه های اپل نیست و شما می توایند با دانلود نرم افزار ویندوز یا دانلود آن برای اندروید، روی پلتفرم های دیگر نیز از آن استفاده کنید.

اپل موزیک در Apple Watch

پس از آن که بیان کردیم اپل موزیک چیست باید به این نکته اشاره کرد که شما می‌توانید موسیقی را از کتابخانه اپل موزیک خود با دستگاه Apple Watch خود همگام‌سازی کنید یک لیست پخش را بر روی ساعت خود ایجاد کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا تمامی موسیقی‌های شما به‌صورت محلی در اپل واچ ذخیره‌شده و بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

آموزش کار با اپل موزیک

آموزش کار با اپل موزیک

اگر بخواهیم به این سؤال بسیار مهم پاسخ دهیم که نحوه کار اپل موزیک چیست باید گفت که هنگامی‌که برنامه اپل موزیک را دانلود کرده و در آن ثبت نام کردید، یک فرآیند تنظیم اولیه را طی خواهید کرد که از شما می‌خواهد ژانرهای موسیقی را که دوست دارید یا دوست ندارید را انتخاب کرده و سپس هنرمندانی را که دوست دارید یا دوست ندارید را انتخاب کنید. طی کردن این مرحله باعث می‌شود تا سرویس Apple Music متوجه سلیقه موسیقیایی شما شده و بهترین آهنگ‌ها و هنرمندان را به شما ارائه دهد.

پس از ورود به این پلتفرم گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد که می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید. اگر بخواهیم شما را با نحوه استفاده از اپل موزیک آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Play Music

استفاده از گزینه Play Music به شما کمک می‌کند تا به مجموعه‌ای از موسیقی که موردعلاقه شما است دسترسی پیدا کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این موسیقی‌ها بر اساس موسیقی‌هایی که شما گفتید دوست دارید، عادات گوش دادن شما و موسیقی‌های خریداری‌شده از سوی شما است. اولین باری که اپل موزیک را راه‌اندازی می‌کنید، می‌توانید ژانرها و هنرمندانی را که دوست دارید مشخص کنید. سپس با انتخاب این دکمه به شما کمک می‌کند تا بتوانید به حجم بسیار زیادی از آهنگ‌ها دسترسی پیدا کنید.

Browse

شما می‌توانید با انتخاب این گزینه به مجموعه‌ای از موسیقی‌هایی برتر دسترسی پیدا کنید. در این بخش برترین پلی لیست‌های موجود، آهنگ‌ها و آلبوم‌ها، آهنگ‌های برتر و… دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید مصاحبه‌های هنرمندان، لیست‌های ۱۰۰ آهنگ برتر روزانه، آهنگ‌های هر منطقه و آهنگ‌هایی بر اساس مود را مشاهده کنید.

Library

library مکانی برای پیمایش در تمام موسیقی‌های شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. هر بار که یک آهنگ، آلبوم یا لیست پخش را به اپل موزیک اضافه می‌کنید، می‌توانید آن را در بالای لیست‌های پخش، هنرمندان، آلبوم‌ها یا آهنگ‌ها پیدا کنید. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این صفحه قابل تنظیم است و این مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید به حجم گسترده‌ای از موسیقی‌ها دسترسی پیدا کنید.

Search

گزینه Search به شما این امکان را می‌دهد تا کل بخش اپل موزیک و کتابخانه خود را جستجو کنید. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید بر اساس شعر نیز آهنگ‌ها را جستجو کنید. برای این کار فقط چند کلمه از آهنگی را که دوست دارید تایپ کرده و اپل موزیک آن را برای شما پیدا خواهد کرد. همچنین در این بخش می‌توانید بررسی کنید که آهنگ‌هایی ترند هستند.

ویژگی‌های Apple Music

ویژگی‌های Apple Music

چندین ویژگی در اپل موزیک وجود دارد که شما می‌توانید از آن استفاده کنید که به شرح زیر است:

 • امکان پخش موسیقی
 • امکان استفاده از سیری
 • امکان جستجو
 • اشتراک‌گذاری موسیقی
 • گوش دادن موسیقی به‌صورت آفلاین

در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از بخش های مهم اپل موزیک می پردازیم.

امکان پخش موسیقی

یکی از ویژگی‌های اپل موزیک آن است که شما بتوانید روی هر آهنگ یا آلبوم بزنید تا یک پخش‌کننده کوچک در پایین صفحه ظاهر شود. همچنین می‌توانید روی مینی پلیر بزنید تا صفحه آهنگ‌های در حال پخش و کنترل‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. سرویس Apple Music برای پیشرفته کردن بخش پخش موسیقی خود تلاش کرده تا در هر به‌روزرسانی امکانات پیشرفته‌ای را به این بخش اضافه کند.

امکان استفاده از سیری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اپل موزیک آن است که شما می‌توانید از سیری به راحتی استفاده کنید. شما می‌توانید از سیری بخواهید آهنگ‌های برتر سال 2021 را پخش کند، آلبوم جدید یک خواننده را به کتابخانه خود اضافه کنید، همه آهنگ‌های یک خانواده را پخش کند و موارد این‌چنینی را از سیری به‌صورت صوتی بخواهید. همچنین می‌توانید از سیری بخواهید آهنگ‌های یک آلبوم را به لیست پخش خود اضافه کنید.

امروزه فرامین مختلفی در سرویس سیری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌صورت صوتی اقدام به دستور دادن به سرویس اپل موزیک کنید. همچنین لازم به ذکر است که شرکت اپل تلاش کرده تا در آینده فرامین صوتی بیشتری را به سیری اضافه کند تا بتوانید از طریق سیری دستورات مختلفی را به اپل موزیک بدهید.

امکان جستجو

برای جستجوی ژانرها، آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و هنرمندان می‌توانید روی دکمه ذره بین در گوشه سمت راست پایین بزنید. جستجو در اپل موزیک و موسیقی بسیار پیشرفته است و پس از جستجو یک خواننده می‌توانید نتایج برتر، آهنگ‌ها، آلبوم‌ها، لیست‌های پخش، هنرمندان و ایستگاه‌های مرتبط با آن خواننده را مشاهده کنید.

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرویس اپل موزیک تلاش کرده تا همواره برای افزایش قدرت سرویس جستجو خود تلاش کرده و امکانات گوناگونی را در اختیار شما قرار دهد.

اشتراک‌گذاری موسیقی

یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که اپل موزیک دارد، قابلیت اشتراک‌گذاری آهنگ است. شما می‌توانید روی دکمه اشتراک‌گذاری در هر آهنگ یا لیست پخش در منوی سه‌نقطه بزنید تا بتوانید لینک آن آهنگ را در فیس‌بوک یا توییتر به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید آهنگ‌ها را ایمیل کرده و یا آن‌ها را به‌صورت پیام ارسال کنید.

امکان اشتراک‌گذاری موسیقی به شما کمک می‌کند تا بتوانید آهنگ‌های محبوب خود را با سایر کاربران به اشتراک گذاشته و از این طریق آهنگ‌های مورد نظر خود را به دیگران پیشنهاد بدهید.

ویژگی‌های Apple Music

گوش دادن موسیقی به‌صورت آفلاین

اپل موزیک به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید کپی‌هایی از هر آهنگ، آلبوم یا لیست پخش را که می‌خواهید در دستگاه‌های خود دانلود کنید. برای دسترسی به آهنگ‌ها به‌صورت آفلاین کافی است به سراغ یک آهنگ یا آلبوم بروید، سپس روی گزینه سه‌نقطه بزنید تا گزینه‌های بیشتری را ببینید و سپس می‌توانید دکمه دانلود را انتخاب کنید تا این آهنگ را بتوانید بر روی دستگاه خود دانلود کنید.

همچنین شما می‌توانید برای افزودن یک آهنگ به کتابخانه خود، روی گزینه + بزنید و سپس دوباره روی آن گزینه بزنید تا بتوانید آهنگ مورد نظر خود را دانلود کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که اپل موزیک دارد همین قابلیت گوش دادن به‌صورت آفلاین است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هر زمانی که علاقه‌مند بودید و به اینترنت دسترسی نداشته باشید باز هم بتوانید به آهنگ‌های موردعلاقه خود گوش داده و به آن‌ها نیز دسترسی پیدا کنید.

Apple Music TV چیست

Apple Music TV چیست؟

Apple Music TV یک کانال موزیک ویدیو است که شما می‌توانید از بخش Browse از طریق برنامه Apple Music یا برنامه Apple TV به آن دسترسی دارید.

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که Apple Music TV به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به یک پخش زنده رایگان و ۲۴ ساعته دسترسی پیدا کرده و همچنین به موزیک ویدیوهای مشهور دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است که اپل موزیک دارای یک ایستگاه رادیویی موسیقی ۲۴ ساعته است که متعلق به اپل است.

کانال موزیک ویدیو اپل در ظهر هر جمعه ویدیوهای جدیدی را به نمایش می‌گذارد. این برنامه میزبان محتوای اصلی اپل موزیک، از کنسرت گرفته تا مصاحبه است. به عنوان مثال، بروس اسپرینگستین یکی از اولین کسانی بود که در تلویزیون اپل موزیک ظاهر شد تا در مورد آلبوم آینده خود صحبت کند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شرکت اپل تلاش کرده تا برنامه‌های جدی را برای آینده Apple Music TV داشته باشد و از این طریق به پیشرفت این سرویس کمک کند.

جایگزین‌های اپل موزیک

 

جایگزین‌های اپل موزیک چیست ؟

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه جایگزین‌های مختلفی برای Apple Music وجود دارد. اگر بخواهیم شما را با این جایگزین‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Spotify
 2. YouTube Music
 3. Amazon Music Unlimited
 4. Deezer
 5. Tidal

هر یک از این سرویس‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا نه تنها موسیقی را پخش کنید، بلکه در زمان آفلاین نیز به گوش دادن ادامه دهید. اگر چه برای دسترسی به امکان گوش دادن آفلاین و همچنین سایر ویژگی‌های در این پلتفرم‌ها به اشتراک پولی نیاز دارید و در کل امکانات گوناگونی که در این سرویس‌ها وجود دارد باعث شده تا این پلتفرم‌ها جایگزین محبوبی برای اپل موزیک شوند.

پشتیبان گیری از کتابخانه موسیقی‌ها در اپل موزیک

یکی از ویژگی‌هایی که اپل موزیک دارد آن است که به شما اجازه می‌دهد تا از سرویس iCloud Music Library استفاده کنید و از این طریق اقدام به پشتیبان گیری از داده‌های خود کنید. بهترین راه برای انجام این کار همچنان iTunes است.

چند راه برای پشتیبان گیری از کتابخانه iTunes شما وجود دارد و لازم است تا یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید و مرتباً نسخه پشتیبان تهیه کنید تا نگران گم‌شدن یا آسیب دیدن نسخه محلی داده‌های خود نباشید.

جایگزین‌های اپل موزیک

سرویس Apple Music برای هنرمندان

یکی از بخش‌هایی که در اپل موزیک شاهد آن هستیم قسمت مخصوص هنرمندان است که به شما اجازه می‌دهد تا خوانندگان و هنرمندان بتوانند از طریق آن اقدام به فعالیت حرفه‌ای در سرویس اپل موزیک کنند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در سال 2021، اپل صفحه وب Apple Music for Artists را اصلاح کرد. به گفته این شرکت، صفحه وب امکانات جدیدی برای هنرمندان در نظر می‌گیرد تا ابزارها و اطلاعاتی در مورد نحوه آماده کردن موسیقی خود برای پلتفرم استریم اپل مشخص کنید.

همچنین هنرمندان می‌توانند از طریق تب جدید Create هنرمندان می‌توانند نکات مفیدی در مورد نحوه استفاده از دستگاه‌ها و برنامه‌های اپل برای آهنگسازی را دریافت کنند. این شرکت مواردی مانند برنامه Voice Memos، GarageBand و Logic Pro را با افزونه‌های بیشتر ترکیب کنند. اپل همچنین هنرمندان را تشویق می‌کند که موزیک ویدیوها را با Final Cut Pro و محتوای شبکه‌های اجتماعی را با برنامه Clips ویرایش کنند.

این صفحه وب همچنین دارای یک منوی Release است که جزئیات بیشتری در مورد روند انتشار آهنگ‌ها در Apple Music ارائه می‌دهد که شامل یافتن توزیع‌کننده مورد اعتماد، انتخاب یک تصویر خوب برای صفحه هنرمند و بارگذاری اشعار آهنگ‌ها می‌شود.

هنرمندان همچنین می‌توانند Milestones موسیقی‌های خود را با طرفداران به اشتراک بگذارند. این ویژگی جدید به هنرمندان اجازه می‌دهد تا یک دستاورد را در توییتر، فیس‌بوک و حتی استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

همچنین هنرمندان می‌توانند لحظات مهم خود را از طریق اپلیکیشن Apple Music for Artists iOS به اشتراک بگذارید. همچنین شما می‌توانید به طرفداران خود در مورد لیست‌های پخش جدید حاوی آهنگ‌های شما، تعداد Shazam‌هایی که در یک کشور یا منطقه خاص دارید و سایر نقاط عطف قابل‌توجهی که در Apple Music انجام داده‌اید اطلاع دهید.

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش کردیم تا به این سؤال بسیار مهم پاسخ دهیم که اپل موزیک چیست و این سرویس اپل چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در همین راستا تلاش کردیم تا در مورد مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس صحبت کرده و بیان کردیم که چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن از Apple Music استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

 • هزینه استفاده از سرویس Apple Music چقدر است؟

  به‌منظور پاسخ به این سؤال بسیار مهم باید گفت که شما با ثبت نام در نسخه آزمایشی رایگان می‌توانید از Apple Music به مدت سه ماه به شکل رایگان استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس یک طرح فردی 9.99 پوندی یا 9.99 دلاری در ماه وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 • چگونه اشعار را در اپل موزیک پیدا کنیم؟

  مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید اشعار آهنگ‌های موردعلاقه خود را در اپل موزیک در چندین دستگاه از جمله iPhone، iPad، Apple TV و Mac پیدا کنید. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در بیشتر موارد، اشعار به طور پیش‌فرض روشن هستند و هر زمانی که آهنگی را انتخاب می‌کنید و آن آهنگ دارای متن است، می‌توانید متن اشعار را پیدا کنید.

 • چگونه اشتراک اپل موزیک خود را لغو کنیم؟

  اپل موزیک یکی از چندین اشتراک پخش موسیقی است که مثل Spotify و Tidal بوده و شما می‌توانید از طریق آن اقدام به گوش دادن به حجم گسترده‌ای از آهنگ‌ها کنید. بااین‌حال، اپل موزیک با ویژگی‌های مختلفی مثل سیری مستقیماً در اکوسیستم iOS و Mac دسترسی پیدا کنید. البته لازم به ذکر است که اپل موزیک دارای حق اشتراک است. درحالی‌که اپل یک دوره آزمایشی 3 ماهه را برای سرویس اپل موزیک ارائه می‌دهد، اگر تصمیم گرفتید که برای این سرویس برای شما مناسب نیست گزینه لغو اشتراک نیز برای شما وجود دارد. شما می‌توانید اشتراک خود را در iPhone/iPad یا Mac خود لغو کنید.

شاید این مطالب بدردتون بخوره :)

اپل تی وی چیست ؟ هر آنچه باید از تلویزیون اپل بدانید

اپل تی وی چیست ؟ هر آنچه باید از تلویزیون اپل بدانید

اپل تی وی Apple TV یا تلویزیون اپل یکی از محصولات شرکت اپل به‌حساب می‌آید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.